Tajemnice sypialni gejszy
16 Pażdż. 2013 Książki 1074 czytań 0 komentarzy
Książkę Carmen Domingo pt. "Tajemnice sypialni gejszy" bardziej traktowałabym z przymrużeniem oka niż jako pozycję naukową, a tym tym bardziej nie jest to literatura, z której można czerpać rzetelną i prawdziwą wiedzę na temat świata gejsz. Autorka wrzuciła do jednego wora gejsze wraz z kurtyzanami tayuu i orian, powielając ciągle ten sam błędny stereotyp, że gejsze handlują swoim ciałem.

Osoby, które sięgną po tą pozycję, polecałabym przeczytać poniższe wpisy, aby nie wpaść w błędne koło i nie wydawać krzywdzących opinii:
Opis wydawcy:
Chcesz poznać najgłębiej skrywane tajemnice gejsz? Wiesz, jak zdobywały one mężczyzn? Chcesz poznać ich miłosne praktyki? Ta ilustrowana książka jest podróżą w oszałamiający świat gejsz i hurakai – świat kwiatów i wierzb – poruszający świat miłości, przepychu, wyrafinowania. Tajemnice sypialni gejsz obrazują elegancję i zmysłowość, które mogą zainspirować cię w życiu codziennym. Od przygotowań poprzedzających przybycie kochanka po zakazane gry erotyczne praktykowane za ściankami z maty ryżowej - ten klejnot w postaci książki obrazuje sztukę japońską w sposób kompleksowy. W publikacji między innymi:
• Tajemnice uwodzenia gejsz;
• Sposoby na zwiększanie rozkoszy;
• Japoński ideał piękna;
• Wyszukane gry erotyczne;
• Sztukę miłosną gejsz;
• Shunga: najstarsze ilustracje erotyczne w Azji.
160 stronicowa książka jest podzielona na 5 rozdziałów. Pierwszy rozdział publikacji omawia historię płatnej miłości w Japonii. Drugi rozdział - krótki, ale za to treściwy opisuje ideał japońskiej urody, a sama autorka odwołuje się do wzorców z najpopularniejszych dzieł japońskich artystów. Dziewięć elementów kokono tokoro składających na istotę kobiecego piękna omówiono w rozdziale trzecim. Pisarka opisuje również w jaki sposób gejsze wykonywały swój makijaż, aby zmieścić się w kanonach piękna. W czwartym rozdziale, czytelnik może poznać tajniki sztuk miłosnej, a ostatni rozdział poświęcono współczesnej japońskiej seksualności, koncentrując się na tamtejszych specyficznych fetyszach, w rodzaju mundurków szkolnych czy handlu używaną bielizną.

Tak jak wspomniałam na początku, autorka książki zrównała gejsze do miana: gejsz = kurtyzana/prostytutka.
Tagi

Ocena: 2.0/1
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar


Info