Główna » 2014 » Maj » 19 » Japonia w sercu Warszawy
Japonia w sercu Warszawy

7 czerwca, na warszawskim Torwarze zapanuje duch Japonii. Rodzinne święto – całodniowy festiwal „Matsuri – Piknik z Kulturą Japońską” organizowany przez Związek Pracodawców SHOKOKAI, Klub Japoński w Polsce i Ambasadę Japonii zapewni mieszkańcom stolicy wiele atrakcji. Wstęp jest bezpłatny. Matsuri, czyli festiwal, to nieodłączny element kultury japońskiej; niezwykle barwne wydarzenia są okazją do świetnej zabawy i źródłem niezapomnianych wrażeń. Podczas festiwali organizowane są parady, tańce i występy muzyczne. Nieodłącznym ich elementem są także yatai czyli stoiska z jedzeniem. W Japonii festiwali jest wiele, praktycznie każdego dnia w jakimś zakątku kraju odbywa się przynajmniej jeden.

W Warszawie, „Matsuri – Piknik z Kulturą Japońską” odbywa się już po raz drugi. Poprzednia edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. przyciągnęła blisko 10 000 osób! Zachęceni ciepłym przyjęciem, także w tym roku przygotowujemy wiele atrakcji – mówi Renata Wódkowska z Ambasady Japonii.
W tym roku, na gości czekają m.in.: energetyczne występy bębniarzy i tancerzy, pokazy sztuk walki, muzyka japońska, zarówno współczesna jak i tradycyjna. Jedną z występujących jest Julia Bernard, znana jako Aralka, która podbiła serca jurorów i widzów japońskiego programu „Nodojiman”, odpowiednika „Mam Talent”: W tym roku ponownie wykonam kilka piosenek na zbliżającym się Matsuri. Jestem bardzo szczęśliwa i mam nadzieję, że ta edycja wypadnie tak samo dobrze, jak poprzednia, a nawet lepiej. Zapraszam wszystkich serdecznie do przyjścia na Matsuri. Do zobaczenia!
Chętni przymierzą oryginalne letnie kimona, zmierzą się ze sztuką rysowania mangi, układania aranżacji kwiatowych – ikebaną i…żonglerką, a także otrzymają na pamiątkę swoje imię wykaligrafowane po japońsku.
Amatorzy podróżowania uzyskają wiele ciekawych informacji o atrakcjach Kraju Kwitnącej Wiśni. Dzieci na pewno nie będą się nudzić – z myślą o nich przygotowane będę rozmaite gry i zabawy japońskie. Miłośnicy egzotycznej kuchni nie poczują się z pewnością rozczarowani. Na stoiskach restauracji japońskich z Warszawy będzie można nabyć smakołyki nie zawsze dostępne w standardowym menu restauracji!

źródło: tutaj

Kategoria: Imprezy | Wyświetleń: 640 | Dodano: 19 Maj 2014 | Tagi: warszawa, imprezy, kultura japonii
Info