Odsłonięty kark
30 Wrzesień 2012 Wygląd 3851 czytań 0 komentarzy

 

 

 

Odsłoniety kark to jedna z charakterystycznych cech wyglądu gejsz.

Japończycy mają ogromną słabość do odsłoniętego karku u kobiety. Można by to porównać ze słabością do długich, zgrabnych i zakrytych krótką spódniczką nóg i dlatego z tej przyczyny kołnierz przy kimono gejszy jest wywinięty.

Gdy gejsze nie mają na sobie makijażu noszą kimona zwykłych japonek które zakrywają kark.

Gejsze w trakcie wykonywaniu makijażu, na karku pozostawiają nie zamalowany jego fragment w kształcie "W", nazywany n(trzy stopy), tworzący trzy linie lub eriashi - dwie linie . Kark gejszy jest odsłonięty w znacznym stopniu i widoczny jest czerwony kołnierzyk.

Sanbonashi - zdjęcie pierwsze od lewej.
Eriashi - zdjęcie drugie i trzecie od lewej.

Japończycy - prawie wszyscy - traktują kobiecą szyję z takim samym uwielbieniem, z jakim na Zachodzie traktuje się nogi. Kołnierz kimona gejszy jest rozchylony z tyłu tak szeroko, aby można było widzieć górne kręgi pleców. Swoisty wabik, jak mini spódniczka na Zachodzie.

To jak bardzo ponętny jest kark dla japończyków, przywołam cytat z powieści "Wyznania gejszy" A. Goldena:

To niezwykle ciekawy sposób makijażu, wywołujący wrażenie, że patrzysz na skóręszyi przez oczka cienkiej białej siatki. Dopiero później zrozumiałam, jak silnie działa to na mężczyzn; niczym kobieta zerkająca przez palce. Po prawdzie, każda gejsza zostawia wąski pasek gołej skóry tuż podlinią włosów. Dzięki temu jej biała twarz nabiera jeszcze bardziej sztucznego wyrazu, niczymmaska z teatru no, a mężczyźni aż płoną z ciekawości, co się kryje za takim parawanem.

 
 

 

 

Tagi

Ocena: 5.0/1
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar


Info