Mizuage
01 Pażdż. 2012 Kultura 4315 czytań 0 komentarzy

 

Mizuage to nic innego jak utrata dziewictwa, seksualna inicjacja początkującej gejszy. Okāsan (czyli matka z domu gejsz) wybierała (dziś mizuage nie jest praktykowane, gdyż zostało zabronione przez Państwo) gejszy odpowiedniego kandydata. A wybierała ona z dojrzałych, bogatych i wysoko postawionych mężczyzn, ponieważ musiał zapłacić odpowiednią sumę pieniędzy oraz możliwie jak najlepiej wywiązać się ze swego zadania.

 

Przebieg ceremonii:

  • W pierwszym dniu mizuage okāsan w przygotowanym do tego pokoju pozostawiała trzy jajka, a sama oddalała się do najbliżej sąsiadującego pokoju. Przybyły na mizuage, kochanek prosił maiko aby się położyła, sam rozbijał jajka z których wypijał żółtka, a białka wcierał w ubranie. Mówił, że to właśnie jest mizuage po czym, żegnał się mówiąc: Dobranoc kochanie!
  • Następnego dnia, spotykali się w tym samym miejscu gdzie on znów rozbijał jajka, wypijał żółtko, ale białka już wcierał dziewczynie w nogi. Po czym, żegnał się podobnie jak dnia poprzedniego i odchodził.
  • Ceremonia ta trwała przez siedem dni przy czym z każdym kolejnym dniem wmasowywał białka w coraz wrażliwsze partie kobiecego ciała.
  • Pod koniec tygodnia młoda gejsza czuła się spokojna i podekscytowana, a mężczyzna pokrzepiony żółtkami z przyjemnością czynił swą powinność. Na tym kończyła się jego rola.
Tagi

Ocena: 3.5/2
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar


Info