Henshin, czyli jednodniowe gejsze
23 Luty 2014 Inne 2095 czytań 4 komentarzy
Henshin inaczej nazywana faiko oznacza osobę, która ubiera się jak maiko lub geiko, ale nie jest prawdziwą gejszą. Wielu turystów w Japonii bardzo dużo płaci aby móc się stać taką jednodniową gejszą. Dla osoby nie zapoznanej z kulturą panującą wśród gejsz, może mieć trudność z rozróżnieniem, czy dana dziewczyna to prawdziwa maiko, czy nie. Henshin nosi słabej jakości kimono, peruki, śmieszne kanzashi i nieprawidłowy makijaż. Ich strój często nie zgadza się z obecnym sezonie.

Omówienie wyglądu na postawie zdjęcia:
Nosi shidare kanzashi jak pierwszoroczna maiko, zaś kołnierzyk ma jak u starszej maiko (młode maiko mają czerwone kołnierzyki, które z czasem pokrywają się większą ilością bieli). Wśród osób widać podwójne bira-bira, które jest nie spotykane u gejsz. Kanzashi jest nie zgodne z danym miesiącem. Ma nie prawidłowy makijaż, np. początkujące maiko mają pomalowaną tylko dolną wargę ust, więcej można przeczytać tutaj.
Na głowie ma perukę, zaś maiko noszą fryzury ze swoich włosów, tylko geiko noszą peruki. Torba - kago jest pusta, w przeciwieństwie do prawdziwych gejsz, które noszą w nim swoje potrzebne rzeczy. Nie prawidłowo dobrane kimono, które jest odpowiednie na lato, zaś kanzashi ma jak na wrzesień. Kimono zostało wykonane z taniego materiału, nie jedwabiu.

 
Tagi

Ocena: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 4
avatar
0
1 Fantagiro • 16:21:41, 02 Marzec 2014
O co ci chodzi????
avatar
0
2 Fantagiro • 20:23:03, 09 Marzec 2014
Chyba sobie szukasz miejsca na trolowanie?! Kolejne takie bzdurne wpisy trafią do usunięcia.
avatar
0
3 Aleks • 09:27:04, 22 Marzec 2014
Jest literówka: podobne wpisy.
avatar
0
4 Fantagiro • 17:51:09, 22 Marzec 2014
Dzięki za wyłapanie : D
avatar


Info