Gejsze, czyli zmierzch kwiatów
09 Styczeń 2014 Filmy 1298 czytań 0 komentarzy
"Gejsze, czyli zmierzch kwiatów" to film dokumentalny produkcji szwajcarskiej w reżyserii Romain'a Guélat'a wyprodukowany w 2004 roku. 52 minutowy dokument przybliża świat japońskich gejsz.

Poszukuję film, więc gdyby ktoś miała na niego namiar to prosiłabym o kontakt, może być również w języku angielskim lub hiszpańskim.

Opis ze strony planeteplus.pl:
Kim są i czym naprawdę zajmują się gejsze? Film jest podróżą do ich ukrytego i wyrafinowanego świata. Gejsze są historycznie związane ze starożytną japońską stolicą Kioto, gdzie tradycję ich szkolenia kultywuje się do dzisiaj. Stanowiły i nadal stanowią w Kraju Kwitnącej Wiśni elitarną grupę kobiet - artystek, szkolonych nierzadko od dzieciństwa, by stać się doskonałym towarzystwem dla mężczyzny. Są wyszkolonymi tancerkami, śpiewaczkami, instrumentalistkami, dowcipnymi i oczytanymi partnerkami w rozmowie, które nigdy nie poruszają osobistych spraw. Od wieków grały integralną rolę w kulturze japońskiej, mimo że ich tożsamości są okryte tajemnicą, schowane za grubym białym makijażem, barwnym kimonem i zamkniętymi drzwiami herbaciarni.

Ta intrygująca grupa kobiet kurczy w coraz szybszym tempie: kiedyś liczyła 80.000 członkiń, dziś mniej niż 1.000. Ich świat i narzucony styl zachowań czyni je niedostępnymi dla przeciętnego mężczyzny, nawet Japończyka. Klienci muszą być wprowadzeni i bardzo zamożni - usługi gejszy kosztują minimum 450 USD za godzinę. To jeden z powodów, dla których wokół gejsz narosło wiele tajemnic i często błędnych domysłów. Wielu Japończyków jest przeciwnych zachodniemu postrzeganiu gejsz jako wysoko-wyszkolonych prostytutek, gdyż sami uważają je za artystki przeznaczone dla rozrywki.

"Gejsze, czyli zmierzch kwiatów" to podróż do sekretnego świata gejsz z Kioto. Reżyser Romain Guélat wprowadza widzów w obszar od zawsze niedostępny dla Zachodu. Łamie bariery i pozwala rzucić okiem na zasady i wyjątkowy rygor, panujące w tym tajemniczym i niezwykle kobiecym zawodzie.
Tagi

Ocena: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar


Info