Barbarzyńca i gejsza
06 Sierpień 2013 Filmy 1164 czytań 0 komentarzy
Barbarzyńca i gejsza to film w reżyserii John'a Huston'a z 1958 roku.

Prezydent USA Priece wysyła do Japonii Townsenda Harrisa (John Wayne ), aby ten służył w pierwszym w tym kraju Konsulacie Generalnym. Harris dociera do miejscowości Shimaga, ale japoński gubernator nie uznaje jego immunitetu.
Może on zostać w miejscowości, ale tylko jako prywatna osoba. Zostaje mu przydzielony do dyspozycji opuszczony dom, znajdujący się przy miejscowym cmentarzu.   
Harris robi wszystko, aby współpracować z gubernatorem, nawet nakazuje zdjąć amerykańską flagę, która została podniesiona, aby zaznaczyć lokalizację konsulatu.
Jego wysiłek zauważa po kilku miesiącach japoński gubernator co owocuje zaproszeniem bohatera na na obiad. Tam, Harris poznaje gejsze o imieniu Okichi (Eiko Ando). Wkrótce zakochuje się w niej, z wzajemnością.
 
  • gatunek: Melodramat; Przygodowy
  • produkcja:Japonia; USA
  • premiera: 30 września 1958 (świat)
  • reżyseria:John Huston
  • scenariusz:Charles GraysonEllis St. Joseph


Tło historyczne

 

W rzeczywistości w latach 50 i 60 dziewiętnastego wieku, do Japonii został wysłany konsul przez prezydenta - Townsend Harris i rzekomo miał on romans z 17 letnią wówczas gejszą Okichi. Nie ma jednak żadnych dowodów, że to prawda. Ich historia jest jedną z najbardziej znanych opowieści ludowych w Japonii. Harris zmarł w Nowym Jorku w 1878 roku i, według legendy, Okichi popełniła samobójstwo w ​​Shimoda w 1892 roku. Ich romans jest tak bardzo znany jak porównanie go do romansu Kleopatry i Marka Antoniusza.
 

 

 

Tagi

Ocena: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar


Info