Discovery Atlas: Japonia bez tajemnic
15 Sierpień 2013 Filmy 783 czytań 0 komentarzy

 

Japonii poświęcono jeden z odcinków serii "Discovery Atlas" pod tytułem "Japonia bez tajemnic" i w tym część programu gejszom. Główną bohaterką jest 17 letnia Marie, której marzeniem było aby zostać maiko. Oto aby móc zostać praktykantką starała się od dwóch lat. Ostatecznie przyjął ją jeden z domu gejsz w dzielnicy Kioto - Miyagawachō, można rzecz, że na ostatnią chwilę, gdyż obecnie na praktykantki przyjmowane są dziewczęta w wieku 15 lat.

Marie marzyła aby zostać gejszą od 14 roku życia. Również jej mama marzyła aby zostać jedną z nich, ale jej marzenie się nie spełniło. Bohaterka chcąc spełnić swoje oraz jej mamy marzenie pragnęła stać się "żywym człowiekiem sztuki".
Pomimo, trudności związanych z etapem praktyki m.in brakiem kontaktu z rodziną na początku nauki, ciągłym usługiwaniem i byciem na rozkazy 24h/dobę i brakiem wolnego czasu na własny odpoczynek to nastolatka jest w pełni zdeterminowana aby spełnić swoje marzenie.

Jesienią w trakcie dorocznego tańca gejsz, Marie utwierdza się w przekonaniu, że chce zostać jedną z nich. Jest zafascynowana tradycją i zamiast nowoczesną dziewczyną, woli zostać tradycyjną gejszą.

Cały film można obejrzeć na YT: tutaj.
 

 

Tagi

Ocena: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar


Info