Women of the Pleasure Quarters
22 Luty 2014 Książki 1676 czytań 0 komentarzy
Odkąd tylko turyści z Zachodu zaczęli przybywać do Japonii, byli oni zaintrygowani japońskim wzorcem kobiecości, a przede wszystkim gejszami. Ta fascynacja zrodził mnóstwo niezwykłych fikcyjnych kreacji, z "Madame Butterfly" Pucciniego do "Wyznań gejszy" Arthura Goldena na czele.
W rezultacie, ich historia od dawna okryta jest tajemnicą. Lesley Downer, wielokrotnie nagrodzona pisaka, zyskała możliwość większego poznania i dostępu do tego świata. W świecie karyukai spędziła kilka miesięcy. W książce "Women of the Pleasure Quarters: The Secret History of the Geisha" autorka splata ze sobą intymne portrety współczesnych gejszy z romantycznymi legendami i kolorowymi historycznymi opowieściami, które kształtują ich fascynującą przeszłość. Wbrew powszechnej opinii, gejsze nie są prostytutkami, ale dosłownie są "ludźmi sztuki". Są artystkami w zakresie śpiewu, tańca, muzyki oraz mistrzyniami konwersacji, dzięki czemu koją troski i tzw. "głaszczą" ego bogatych biznesmenów, którzy mogą sobie pozwolić na ich towarzystwo.
 
  • Tytuł: Women of the Pleasure Quarters: The Secret History of the Geisha 
  • Autor: Lesley Downer
  • Liczba stron: 304
  • Wydawca: Broadway Books (2002)
  • Język: angielski
Prawie całą książkę można przeczytać w google books - tutaj. Jak na razie nie spotkałam polskojęzycznego przekładu. Książkę można nabyć również na amazon.

Pozycja zdecydowanie obowiązkowa! :)
Tagi

Ocena: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar


Info