Dzielnice gejsz w Kanazawa
22 Marzec 2014 Miejsca 1846 czytań 0 komentarzy
Kanazawa to japońskie miasto znajdujące się w środkowej części wyspy Honsiu, będące ośrodkiem administracyjnym prefektury Ishikawa. W 2008 roku Ministerstwo Kultury wpisało dwie dzielnice na listę chronionych zabytków, uznając je jako dziedzictwo historyczne. W mieście znajdują się trzy dzielnice gejsz:  Higashi Chaja, Nishi Chaja i Kazue-machi.

Higashi Chaja
Dzielnica powstała w 1820 roku i jest obecnie największym hanamachi w Kanazawa. Higashi Chaja wraz dzielnicą Kazue-machi oraz Gion w Kioto podlegają ochronie jako dziedzictwo architektoniczne. W dzielnicy mieszczą się dwie znane herbaciarnie Shima i Kaikaro. Shime funkcjonuje jako muzeum i jest otwarta dla publiczności. Płacąc 500 jenów można zobaczyć pokoje, w których urzędują gejsze, kuchnię oraz zobaczyć instrumenty oraz przedmioty, które używają artystki. Druga herbaciarnia - Kaikaro - jest aktywna i turyści również mogą dostać się do środka za jedyne 700 jenów.

Nishi Chaja
Mieści się na zachodzie miasta tuż obok dawnej dzielnicy samurajów Nagamachi i jest znacznie mniejszą dzielnicą niż Higashi Chaja. Wzdłuż dzielnicy ciągnie się 100 metrowa wybrukowana ulica, przez co dzielnica ma bardziej kameralny i tradycyjny wygląd. Wieczorami łatwo usłyszeć grę na shamisenie lub tradycyjnym bębenku.
W dzielnicy mieści się stary kenben, gdzie gejsze doskonalą swoje umiejętności.

Kazue - machi
Jest najmniejszą i równocześnie najstarszą z dzielnic Kanazawy. Położona jest na południowym brzegu rzeki Asanogawa i Naka. Charakteryzuje się wąskimi uliczkami i mniejszą ilością zabudowań.
 

Zdjęcia od lewej: Higashi Chaja, Nishi Chaja, Kazue-machi, gejsze
Tagi

Ocena: 5.0/1
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar


Info